top of page

OKURKOVÝ DIP

Kategorie: AIP

009_edited.JPG

Tento recept na okurkový dip je ideální způsob, jak do stravy zařadit více zeleniny. Obsahuje osvěžující okurku (zeleninu, která mě nikdy moc nebavila a necítila jsem potřebu ji vůbec jíst), avokádo, citron a čerstvé bylinky.

 

Avokádo je skvělá volba, pokud bojujete s tím, že máte neustále hlad. Pocit sytosti tělu dodávají bílkoviny a zdravé tuky, a v avokádu je zdravých tuků spousta! Toto ovoce je také velmi vhodné pro ty, kteří kvůli zdravotním potížím bojují s úbytkem váhy.

 

Citrony kromě vysokého množství vitamínu C obsahují ještě spoustu dalších vitamínů a minerálů a mají obrovské množství pozitivních účinků.

 

Bylinky dodávají dipu výraznější chuť. Na tomto receptu je skvělé, že můžete použít vaše nejoblíbenější a měnit je podle chuti. Nemusíte se řídit žádnými pokyny a dip můžete připravit pokaždé jinak.

PŘÍSADY

POSTUP

  • 1 okurka

  • 1 avokádo

  • 1 citron

  • 1 + 1 lžička nasekaných bylinek (tentokrát jsem použila čerstvou bazalku a kopr)

  • sůl na dochucení

1. V mixéru si nejdříve nasekáme bylinky najemno.

 

2. Přidáme nahrubo nakrájenou okurku a avokádo.

 

3. Přidáme citronovou šťávu a sůl podle libosti.

 

4. Rozmixujeme a můžeme rovnou podávat.

DALŠÍ TIPY

Kromě čerstvých bylinek můžete použít také sušené. Kreativitě se meze nekladou. Můžete vyzkoušet například pažitku, petržel, tymián, rozmarýn, šalvěj nebo cokoliv jiného máte rádi.

 

Přidejte do dipu rozmačkaný česnek. Česnek je další super potravina, která má nespočet dobrých účinků.

 

Nebojte se pustit na tenký led a využít dip k tomu, abyste do své stravy začlenili ještě více druhů zeleniny, které byste si obvykle nedali. Můžete zkusit přidat ředkvičky, nastrouhaný křen nebo trochu zázvoru.

 

Nepřestávejte experimentovat!

Inspirace z: Food and Sunshine

Dobrou chuť!

009_edited.JPG

AUTOIMUNITNÍ KUCHAŘKY

Autoimmune Paleo Cookbook

The Nutrient-Dense Kitchen: 125 Autoimmune Paleo Recipes for Deep Healing and Vibrant Health

Autoimmune Protocol Made Simple Cookbook: Start Healing Your Body and Reversing Chronic Illness Today with 100 Delicious Recipes

The Autoimmune Solution Cookbook: Over 150 Delicious Recipes to Prevent and Reverse the Full Spectrum of Inflammatory Symptoms and Diseases

PROGRAM AMAZON ASSOCIATES

Online Shopping

Své stránky provozuji čistě ve volném čase jako svůj koníček, nejsou komerční, ani výdělečné. Program Amazon Associates mi umožňuje nejen uvést zde konkrétní odkazy, ale zároveň mi při koupi produktů přes daný link je na účet připsáno drobné procento z prodeje (cena produktu pro vás zůstává stejná). Díky programu mě můžete touto formou podpořit. Mohu vás ujistit, že uvádím pouze produkty a knihy, které považuji za kvalitní. Filozofii o tom, proč jsem produkty a knížky zařadila na blog najdete zde. Děkuji za pochopení!

 

OBLÍBENÉ PRODUKTY

Jelikož se mě často ptáte na doporučení konkrétních značek a produktů, rozhodla jsem se je také zařadit jako obsah na blog. Vytvořila jsem mimo jiné stránku s mými oblíbenými produkty, kde najdete mé oblíbené produkty z kategorií potravinové doplňky (probiotika, vitamíny a minerály, enzymy a výtažky z rostlin), kuchyňské spotřebiče a potraviny, vychytávky do kuchyně, dámské produkty, kosmetika, hygiena a relax, volný čas a osobní rozvoj. Stránku pravidelně aktualizuji a vždy na ni hledám výrobky, u kterých vychází co nejlepší poměr cena-dostupnost-kvalita.

 

Glass Water Bottle
bottom of page