top of page

Mé oblíbené knihy a produkty

Aktualizováno: 24. 4. 2020

…a proč jsem se rozhodla zařadit je jako obsah na blog
Aktualizace květen 2019


Jsem pořád velký příznivec Amazonu a stále jej využívám k nákupu především specifických potravinových doplňků (viz moje stránka s oblíbenými produkty). Vím, že lidé v naší komunitě používají k nákupům často iHerb, ale pokud vím, existují zde podrobná pravidla, jak postupovat, aby člověk například nemusel platit clo. Amazon funguje jako běžný elektronický obchod, se stejnými postupy i pravidly. Stránka Amazon.de je nyní k dispozici už i v češtině (jazyk můžete změnit úplně dola na stránce), a při nákupech nad určitou částku nabízí dopravu do ČR zdarma. A co je nejdůležitější, na německém Amazonu toho najdete stále víc a víc. Ten britský už téměř není potřeba využívat. V Belgii, kde žiju, vznikl nedávno i nový online bio obchod s potravinami a dalšími výrobky, který funguje na principu předplatného, jako třeba americký Thrive Market. Kazidomi je velmim ekologicky a environmentálně zaměřený a je pro mě vlastně lokální. Řadu potravin a například čisticích či hygienických produktů jsem tedy začala objednávat od nich. Cenově je ještě výhodnější než Amazon, takže si rozhodně vytvořili nového spokojeného zákazníka. Navíc k tomuto obchodu mám vytipované i další místní producenty, jejichž výrobky (především maso) kupuji.Tipy na lokální producenty v ČR


A protože je pro nás důležitá rovnováha mezi hledáním vhodných výrobků a starostí o naši planetu, zde je seznam s tipy na místní výrobce a ekologicky smýšlející firmy, od kterých lze v ČR nakupovat. Posílejte další tipy, ráda jej budu aktualizovat!


Původní článek


Rozhodla jsem se, že pro vás začnu na blogu uvádět odkazy na konkrétní produkty, které používám. Důvod je ten, že se mě na to často ptáte, a také ten, že si uvědomuji, že pro někoho s novou diagnózou může být záplava informací a emocí dost vyčerpávající, a konkrétní tipy a doporučení mu můžou pomoc. A také proto, že všechno, co tady doporučuji, mi pomohlo a funguje!


Poté, co jsem začala doporučené produkty připravovat, jsem si uvědomila, že téměř všechno, co uvádím, kupuju z Amazonu. Jedná se totiž o velmi specifické výrobky a potraviny (platí to obzvlášť pro doplňky, které vybírám nesmírně pečlivě). A tak jsem se rozhodla přihlásit do programu Amazon Associates. Tento program mi umožňuje nejen zde jednoduše uvádět konkrétní odkazy na produkty, ale zároveň mi při koupi produktů přes daný link je na účet připsáno drobné procento z prodeje.


Afiliační programy pro blogery jsou v dnešní době již zlatým standardem. Řada blogerů si díky nim dokonce vydělává na živobytí. Já vás můžu ujistit, že to rozhodně nebylo mým cílem a nijak s tím nepočítám :-). Své stránky provozuju čistě ve volném čase jako svůj koníček, nejsou komerční, ani výdělečné. Přesto jim věnuju opravdu hodně času a úsilí. (Doufám, že se vám líbí!) Web hosting a další související služby samozřejmě nejsou zadarmo. A proto musím přiznat, že bych se nezlobila, kdyby se mi časem podařilo, že by si na sebe blog dokázal vydělat sám. Byl by to moc příjemný pocit zadostiučinění. Ale pokud se tak nikdy nestane, netrápí mě to. Naštěstí momentálně nepotřebuju hledat nové zdroje příjmů.Proč Amazon


Pro odpověď na tuto otázku budu muset hodně do historie. Od třetí třídy základky jsem se začala učit anglicky, vystudovala jsem anglickou sekci gymnázia Hejčín v Olomouci a magisterské studium překladů a tlumočení na UK. Knížky v angličtině čtu prakticky od svých patnácti a nepřestává mě to bavit.


Čtečka Kindle


Svou první čtečku Kindle od Amazonu jsem si koupila na univerzitě. Vydržela mi asi pět let, než se mi podařilo si zničit obrazovku tím, že jsem ji zalehla v posteli. (Čtení v posteli je v mém případě někdy prakticky nutností.) Teď čtu na Kindlu Paperwhite, a navíc používám tablet Kindle Fire. Tabletovému šílenství se mi podařilo původně dost dlouho odolávat, ovšem jen do té doby, než jsem zjistila, že svůj tablet má i Amazon. Pak bylo rozhodnuto.


Díky Kindlu se mi otevřel neuvěřitelný svět plný anglických originálů, které jsem měla na dosah ruky. Mohla jsem nakupovat anglické knížky z České Republiky, vlastně rovnou z postele. Jakmile máte u Amazonu založený účet (více zde), elektronické knížky, které si koupíte, už vlastníte napořád. Pokud vlastníte zařízení Kindle více, můžete si je všechny synchronizovat a číst na všech. Můžete si do nich vkládat záložky, zvýrazňovat text nebo třeba dělat si poznámky, což hojně využívám. To že Kindle podporuje češtinu, myslím ani nemusím zdůrazňovat. Navíc si do čtečky můžete posílat vlastní dokumenty jako .doc nebo .pdf.


Dříve se čtečka pro jakoukoliv evropskou zemi musela nechat poslat přímo z USA. V dnešní době už tomu tak není, čtečky můžete koupit např. na něme