top of page

NEPEČENÉ KOKOSOVÉ TYČINKY

Kategorie: Paleo / AIP

kokosové tyčinky (1)_edited.jpg

Po dlouhé době jsem se zase pustila do pečení. Respektive vyrábění dezertu, protože tyčinky jsou nepečené. I když jsem poslední dobou hodně omezila cukr kvůli operaci endometriózy, jsou určité dny v měsíci, kdy mě chuť na sladké ne a ne pustit. Strategie, které jindy zabírají (např. dát si hodně sladkého ovoce nebo hořké čokolády), prostě nefungují. Tentokrát nezabrala ani dávka paleo brownie, kterou jsem si dopřála včera. A tak jsem se pustila do tyčinek.

Tyto kokosové tyčinky jsou extra jednoduché, potřebujete málo ingrediencí, se kterými navíc můžete zkusit zaexperimentovat. Myslím, že by fungovalo, i kdybyste smíchali jen kokos a med, a nic jiného. Stejně tak naopak můžete zkusit něco přidat, třeba sušené fíky nebo ořechy. Čokoládová nebo karobová poleva je naprosto dobrovolná.

 

Takový recept je prostě ideální – použijete, co zrovna máte doma, anebo na co zrovna máte chuť, a výsledek je přitom zaručený. Vzhůru do toho!

PŘÍSADY

POSTUP

TYČINKY

  • 2 hrnky strouhaného kokosu

  • 1/4 - 1/2 hrnku medu

  • 1 banán

  • (vanilka, skořice)

POLEVA

  • 1 1/2 lžíce kokosového oleje

  • 1 lžíce kakaového prášku (pro AIP verzi karobového prášku)

  • 1 lžička medu

  • (mandlová esence, skořice)

  • strouhaný kokos na ozdobení

1. mixéru pečlivě smícháme všechny ingredience na tyčinky.

2. Hmotu přesuneme do obdélníkové skleněné nádoby vytřené tukem nebo vyložené pečicím papírem.

3. Necháme vychladnout v ledničce, případně v mrazáku.

4. Připravíme si polevu. Na mírném ohni v kastrůlku rozpustíme kokosový olej.

5. Přimícháme do něj kakao (karob), mandlovou esenci a další ingredience, které používáme. Až se všechny přísady spojí, na minutu odstavíme z plotny, aby poleva nebyla moc tekutá.

6. Nádobu s tyčinkami vyndáme z ledničky, hmotu vyjmeme z nádoby a nakrájíme na obdélníčky nebo čtverečky.

7. Tyčinky rozložíme na pečící papír nebo talířek a polijeme čokoládovou polevou.

8. Necháme polevu zchladnout, ozdobíme strouhaným kokosem a můžeme podávat. Skladujeme v ledničce.

DALŠÍ TIPY

Jak zmiňuji výše, tyčinky můžete udělat na mnoho způsobů. Experimentujte s množstvím a typem ingrediencí do tyčinek, stejně tak jako s polevou.

Pokud se vám nebude chtít vyrábět domácí poleva, stačí použít rozpuštěnou hořkou čokoládu.

Můžete si vyrobit i „dvoubarevnou“ variantu, kdy do nádoby nejdřív dáte jen polovinu náplně (kokosová vrstva) a druhou zatím v mixéru smícháte s kakaem (čokoládová vrstva). Dále ji nalijete na první vrstvu a je hotovo. Stejně tak můžete udělat vrstvy tři, třetí třeba s oříšky. Kreativitě se meze nekladou!

V rámci autoimunitního protokolu (AIP) není kakao povoleno, ale můžete je lehce nahradit karobovým práškem.

Pokud nemáte doma vhodnou obdélníkovou nádobu, můžete na tyčinky použít také formu tohoto typu.

Dobrou chuť!

kokosové tyčinky (1)_edited.jpg

AUTOIMUNITNÍ KUCHAŘKY

Autoimmune Paleo Cookbook

The Nutrient-Dense Kitchen: 125 Autoimmune Paleo Recipes for Deep Healing and Vibrant Health

Autoimmune Protocol Made Simple Cookbook: Start Healing Your Body and Reversing Chronic Illness Today with 100 Delicious Recipes

The Autoimmune Solution Cookbook: Over 150 Delicious Recipes to Prevent and Reverse the Full Spectrum of Inflammatory Symptoms and Diseases

PROGRAM AMAZON ASSOCIATES

Online Shopping

Své stránky provozuji čistě ve volném čase jako svůj koníček, nejsou komerční, ani výdělečné. Program Amazon Associates mi umožňuje nejen uvést zde konkrétní odkazy, ale zároveň mi při koupi produktů přes daný link je na účet připsáno drobné procento z prodeje (cena produktu pro vás zůstává stejná). Díky programu mě můžete touto formou podpořit. Mohu vás ujistit, že uvádím pouze produkty a knihy, které považuji za kvalitní. Filozofii o tom, proč jsem produkty a knížky zařadila na blog najdete zde. Děkuji za pochopení!

 

OBLÍBENÉ PRODUKTY

Jelikož se mě často ptáte na doporučení konkrétních značek a produktů, rozhodla jsem se je také zařadit jako obsah na blog. Vytvořila jsem mimo jiné stránku s mými oblíbenými produkty, kde najdete mé oblíbené produkty z kategorií potravinové doplňky (probiotika, vitamíny a minerály, enzymy a výtažky z rostlin), kuchyňské spotřebiče a potraviny, vychytávky do kuchyně, dámské produkty, kosmetika, hygiena a relax, volný čas a osobní rozvoj. Stránku pravidelně aktualizuji a vždy na ni hledám výrobky, u kterých vychází co nejlepší poměr cena-dostupnost-kvalita.

 

Glass Water Bottle
bottom of page