top of page

NEPEČENÝ ČOKOLÁDOVÝ DORT

Kategorie: Paleo

nepečený čoko dort (5)_edited.jpg

Tentokrát vás nebudu zatěžovat žádným dlouhým povídáním – protože držet vás (i sebe) od této dobroty by bylo nelidské!

Ke vzniku dortu mě vedla inspirace z jednoho podobného receptu (odkaz níže), na základě kterého jsem si uvědomila, že můžu velmi jednoduše vzít svoji klasickou pudinkovou náplň a nalít ji na korpus do dortové formy.

Dort je nepečený, ale nespadá do kategorie raw, protože kokosový krém musíme svařit s medem, kakaem a želatinou. Troubu ale rozehřívat nemusíte. Doporučuji vydržet a nechat ho zchladnout a uležet v ledničce do druhého dne, budete tak mít jistotu, že vám bude dobře držet a lehce se krájet. Dort je docela nadýchaný, můžete zkusit experimentovat s množstvím želatiny, kterou přidáte.

Tato verze je s borůvkami a malinami, ale můžete experimentovat i s jiným ovocem, ovoce úplně vynechat nebo zkusit přidat ořechy nebo kokos.

Dort vypadá krásně slavnostně, takže pokud respektujete skutečné paleo a dezerty si dopřáváte pouze výjimečně, tento dort je naprosto ideální pro speciální příležitosti.

PŘÍSADY

POSTUP

KORPUS

 

ČOKOLÁDOVÁ NÁPLŇ A OVOCE

  • 3/4 hrnku borůvek

  • 3/4 hrnku malin

  • 1 1/2 plechovky (cca 600 ml) kokosového krému

  • 1/4 hrnku medu

  • 3 lžíce kakaového prášku

  • 1 1/2 - 2 lžíce želatiny

1. Na mírném ohni si rozpustíme kokosový olej.

2. V druhém kastrůlku na mírném ohni ohřejeme kokosový krém.

3. Zatímco se nám ohřívá krém, připravíme si korpus: Přísady vložíme do mixéru a mixujeme, dokud se z těsta nezačne dělat kulička. Těsto přesuneme do tukem vymazané dortové formy a natlačíme rovnoměrně na její dno.

4. Do teplého kokosového krému přimícháme med a kakao.

5. Přidáme želatinu tak, že ji rovnoměrně nasypeme pokud možno na celou vrchní plochu tekutého krému, a poté pečlivě vmícháme. Dáváme pozor, aby se z ní nedělaly hrudky. Pro dokonale hladký výsledek můžeme krém ještě přelít do blenderu a pár vteřin mixovat v něm.

6. Na dortový korpus rozprostřeme omyté ovoce a opatrně vlijeme čokoládový krém.

7. Necháme několik hodin chladnout, ideálně do druhého dne. Po ztuhnutí ozdobíme kousky kakaových bobů a můžeme podávat.

DALŠÍ TIPY

Ať už je na výrobku napsáno „krém“ nebo „mléko“, důležité je použít ten z plechovky. Kartonová kokosová mléka obsahují více emulgátorů a dort by nám ani s pomocí želatiny pořádně neztuhl.

 

Ovoce můžete použít i jiné, případně vynechat úplně.

 

Dort bude dobrý i neozdobený. Pokud nemáte kakaové boby, můžete ozdobit kousky čokolády, nebo třeba kokosovými lupínky.

Dobrou chuť!

nepečený čoko dort (2).JPG

AUTOIMUNITNÍ KUCHAŘKY

Autoimmune Paleo Cookbook

The Nutrient-Dense Kitchen: 125 Autoimmune Paleo Recipes for Deep Healing and Vibrant Health

Autoimmune Protocol Made Simple Cookbook: Start Healing Your Body and Reversing Chronic Illness Today with 100 Delicious Recipes

The Autoimmune Solution Cookbook: Over 150 Delicious Recipes to Prevent and Reverse the Full Spectrum of Inflammatory Symptoms and Diseases

PROGRAM AMAZON ASSOCIATES

Online Shopping

Své stránky provozuji čistě ve volném čase jako svůj koníček, nejsou komerční, ani výdělečné. Program Amazon Associates mi umožňuje nejen uvést zde konkrétní odkazy, ale zároveň mi při koupi produktů přes daný link je na účet připsáno drobné procento z prodeje (cena produktu pro vás zůstává stejná). Díky programu mě můžete touto formou podpořit. Mohu vás ujistit, že uvádím pouze produkty a knihy, které považuji za kvalitní. Filozofii o tom, proč jsem produkty a knížky zařadila na blog najdete zde. Děkuji za pochopení!

 

OBLÍBENÉ PRODUKTY

Jelikož se mě často ptáte na doporučení konkrétních značek a produktů, rozhodla jsem se je také zařadit jako obsah na blog. Vytvořila jsem mimo jiné stránku s mými oblíbenými produkty, kde najdete mé oblíbené produkty z kategorií potravinové doplňky (probiotika, vitamíny a minerály, enzymy a výtažky z rostlin), kuchyňské spotřebiče a potraviny, vychytávky do kuchyně, dámské produkty, kosmetika, hygiena a relax, volný čas a osobní rozvoj. Stránku pravidelně aktualizuji a vždy na ni hledám výrobky, u kterých vychází co nejlepší poměr cena-dostupnost-kvalita.

 

Glass Water Bottle
bottom of page