top of page

SEZAMOVÉ PAGÁČKY

Kategorie: Paleo

sezamové sušenky (2)_edited.jpg

Posledních pár dní mě pořád honí chuť (světe div se) na slané. Dočetla jsem se, že to může být projev nedostatku sodíku a dalších minerálů. A tak jsem se rozhodla upéct tentokrát slané pagáčky, minerály tělu dodat a chuť na slané dobroty zahnat něčím zdravějším, než jsou chipsy.

O francouzském lahůdkovém droždí už jsem psala ve svém receptu na svačinový chléb s chia. Pokud je doma nemáte, určitě si ho pořiďte. Je skvělým zdrojem vitamínů B, na slané paleo recepty se náramně hodí a pagáčky by bez něj určitě nebyly ono. Směs z mořských řas jsem do nich přidala proto, že je nabitá minerály a v pagáčcích se krásně schová. Pokud jde ale o další ingredience, máte docela volnou ruku. Místo kachního sádla můžete zkusit zvolit olivový olej a koření si můžete vybrat naprosto podle vlastní chuti.

Pagáčky jsou hotové raz dva a budou se vám hodit na víkendové zobání, anebo jako praktická snídaně či svačinka přes týden. Můžete se jimi blýsknout i na společenských akcích s přáteli. A jestli je vyzkoušíte, podělte se o fotky na mé Facebookové stránce!

PŘÍSADY

POSTUP

1. Předehřejeme si troubu na 150°C.

2. Na mírném ohni rozpustíme kachní sádlo.

3. V mixéru pečlivě smícháme všechny ingredience.

4. Těsto rovnoměrně rozdělíme do formy na pagáčky nebo na muffiny. (Pokud je dostatečně tuhé, můžeme je rozdělit na malé pusinky na plech vyložený pečicím papírem.)

5. Pečeme dozlatova, cca 15 – 20 minut. Po vychladnutí můžeme podávat.

DALŠÍ TIPY

Pokud je těsto příliš tekuté, přidejte suché ingredience (mouka, droždí, sezam). Pokud je naopak příliš tuhé, můžete přidat buď víc kachního sádla, nebo trochu olivového oleje, případně vody.

Pagáčky raději pečte v muffinové či jiné vhodné formě. Je možné, že těsto bude mít tendenci se trochu roztékat.

Příchutě můžete obměňovat podle libosti. Vyzkoušejte například kmín, tymián, rozmarýn, estragon, chilli, různá další semínka, rozmačkaný česnek, anebo cokoliv jiného, co máte rádi. Když do těsta přidáte kvalitní škvarky, z receptu se hned stane recept na paleo škvarkové pagáčky!

Pokud si doma děláte čerstvé zeleninové šťávy, můžete do pagáčků přidat zbylou dřeň.

Dobrou chuť!

sezamové sušenky (2)_edited.jpg

AUTOIMUNITNÍ KUCHAŘKY

Autoimmune Paleo Cookbook

The Nutrient-Dense Kitchen: 125 Autoimmune Paleo Recipes for Deep Healing and Vibrant Health

Autoimmune Protocol Made Simple Cookbook: Start Healing Your Body and Reversing Chronic Illness Today with 100 Delicious Recipes

The Autoimmune Solution Cookbook: Over 150 Delicious Recipes to Prevent and Reverse the Full Spectrum of Inflammatory Symptoms and Diseases

PROGRAM AMAZON ASSOCIATES

Online Shopping

Své stránky provozuji čistě ve volném čase jako svůj koníček, nejsou komerční, ani výdělečné. Program Amazon Associates mi umožňuje nejen uvést zde konkrétní odkazy, ale zároveň mi při koupi produktů přes daný link je na účet připsáno drobné procento z prodeje (cena produktu pro vás zůstává stejná). Díky programu mě můžete touto formou podpořit. Mohu vás ujistit, že uvádím pouze produkty a knihy, které považuji za kvalitní. Filozofii o tom, proč jsem produkty a knížky zařadila na blog najdete zde. Děkuji za pochopení!

 

OBLÍBENÉ PRODUKTY

Jelikož se mě často ptáte na doporučení konkrétních značek a produktů, rozhodla jsem se je také zařadit jako obsah na blog. Vytvořila jsem mimo jiné stránku s mými oblíbenými produkty, kde najdete mé oblíbené produkty z kategorií potravinové doplňky (probiotika, vitamíny a minerály, enzymy a výtažky z rostlin), kuchyňské spotřebiče a potraviny, vychytávky do kuchyně, dámské produkty, kosmetika, hygiena a relax, volný čas a osobní rozvoj. Stránku pravidelně aktualizuji a vždy na ni hledám výrobky, u kterých vychází co nejlepší poměr cena-dostupnost-kvalita.

 

Glass Water Bottle
bottom of page