top of page

HRUŠKOVO-ČOKOLÁDOVÉ MUFFINY

Kategorie: Paleo

hruško-čoko muffiny 3.JPG

Původně se tyhle muffínky mají dělat z banánů. Ale znáte to. Člověk v záchvatu snahy o zajištění rozmanitosti své stravy nakoupí něco, co moc běžně nepoužívá. A pak mu to doma leží, až se to už opravdu musí spotřebovat. A přesně takto vznikly tyto hruškovo-čokoládové muffiny.

Teď ještě pár informací o bezlepkovém pečení. Bezlepkové mouky se nechovají jako mouky s lepkem. (nechovají se ani všechny stejně, a samozřejmě každá trochu jinak chutná). Ideální je proto (alespoň než si na bezlepkové pečení trochu zvyknete) držet se přesně receptu. Například kokosová mouka extrémně saje tekutiny (a proto v řadě receptů není výjimkou, že musíte použít třeba šest až osm vajec). Záleží tedy velmi na dalších ingrediencích v receptu (vejce, mléko, či vodnaté ovoce, jako třeba právě hrušky). Takže pokud byste tento recept chtěli zkusit s banány, přidejte buď vejce, nebo dvě až tři lžíce kokosového mléka.

Musíte také počítat s tím, že mouka vám nenakyne a bude mít hutnější a mazlavější konzistenci (představte si třeba brownie).  Já osobně jsem si na to už zvykla, nemám s tím nejmenší problém, a naopak pokud jednou za čas udělám při nějaké příležitosti obyčejnou bábovku, už mi nevyhovuje, protože mi její chuť i konzistence přijde taková nějaká… nudná. Bezlepkové muffínky jsou opravdu spíše než nějaké snídaňové pečivo, dezerty. Mají velmi výraznou chuť a nejradši je mám z ledničky.

Co se týče chuti, tak já jsem tento recept nepřislazovala vůbec (i když se do něj má přidávat med) a vůbec mi muffiny nepřišly málo sladké. Záleží, na co jsou vaše chuťové pohárky zvyklé.

PŘÍSADY

POSTUP

  • 3 větší hrušky

  • 3/4 hrnku kokosové mouky

  • 4 žloutky (nebo 2-3 vejce)

  • 1/4 hrnku kakaového prášku

  • 2 lžíce kokosového oleje

  • 1 lžíce medu / javorového sirupu

  • špetka soli

1. Předehřejeme si troubu na 150°C.

 

2. Na mírném ohni rozpustíme kokosový olej.

3.mixéru rozmixujeme hrušku na pyré.

4. Přidáme ostatní suroviny a mixujeme, dokud nebude těsto bez hrudek.

5. Naplníme muffinovou formu a pečeme cca 20 minut.

6. Muffiny necháme vychladnout a můžeme podávat. Skladujeme v ledničce.

DALŠÍ TIPY

Muffínky můžete zkusit i s jinými druhy ovoce. Mějte na paměti, že kokosová mouka hodně saje, a pokud tedy použijete méně vodnaté ovoce (např. banán), konzistence těsta se zahustí. Můžete ale přidat vejce či kokosové mléko.

Já jsem tradičně použila pouze žloutky, protože bílky nemůžu. Ale klidně použijte celé vejce.

Po vytažení z trouby mějte trpělivost. Muffiny jsou opravdu nejlepší, když se nechají alespoň dvě hodiny v lednici.

Můžete je také zmrazit a podávat mlsným jazýčkům místo zmrzliny!

Dobrou chuť!

hruško-čoko muffiny 3.JPG

AUTOIMUNITNÍ KUCHAŘKY

Autoimmune Paleo Cookbook

The Nutrient-Dense Kitchen: 125 Autoimmune Paleo Recipes for Deep Healing and Vibrant Health

Autoimmune Protocol Made Simple Cookbook: Start Healing Your Body and Reversing Chronic Illness Today with 100 Delicious Recipes

The Autoimmune Solution Cookbook: Over 150 Delicious Recipes to Prevent and Reverse the Full Spectrum of Inflammatory Symptoms and Diseases

PROGRAM AMAZON ASSOCIATES

Online Shopping

Své stránky provozuji čistě ve volném čase jako svůj koníček, nejsou komerční, ani výdělečné. Program Amazon Associates mi umožňuje nejen uvést zde konkrétní odkazy, ale zároveň mi při koupi produktů přes daný link je na účet připsáno drobné procento z prodeje (cena produktu pro vás zůstává stejná). Díky programu mě můžete touto formou podpořit. Mohu vás ujistit, že uvádím pouze produkty a knihy, které považuji za kvalitní. Filozofii o tom, proč jsem produkty a knížky zařadila na blog najdete zde. Děkuji za pochopení!

 

OBLÍBENÉ PRODUKTY

Jelikož se mě často ptáte na doporučení konkrétních značek a produktů, rozhodla jsem se je také zařadit jako obsah na blog. Vytvořila jsem mimo jiné stránku s mými oblíbenými produkty, kde najdete mé oblíbené produkty z kategorií potravinové doplňky (probiotika, vitamíny a minerály, enzymy a výtažky z rostlin), kuchyňské spotřebiče a potraviny, vychytávky do kuchyně, dámské produkty, kosmetika, hygiena a relax, volný čas a osobní rozvoj. Stránku pravidelně aktualizuji a vždy na ni hledám výrobky, u kterých vychází co nejlepší poměr cena-dostupnost-kvalita.

 

Glass Water Bottle
bottom of page