• Emma H.

Paleo pečení pro začátečníky

Stručný přehled základních pravidel a ingrediencí
Miluju sladkosti a ráda si je peču. Během své dlouhé cesty za zdravím jsem se ale musela naučit péct jinak. Dodržuju pravidla paleo a/nebo autoimunitního protokolu (AIP). Zde pro vás mám základní přehled ingrediencí a informace o tom, co od paleo pečení můžete očekávat.


A mimochodem, jestli se paleo pečení bojíte, tak nemusíte! Já nejsem vůbec žádný talent a peču opravdu velmi rychle a jednoduše. Výsledek by se asi nemohl ucházet o nejlépe vypadající dezert roku, ale vašim chuťovým pohárkům to může být jedno. Podívejte se na mou stránku se sladkými recepty a posuďte sami, zda to zvládnete. (Já vím, že ano.)


Na konci tohoto článku najdete odkazy na mé recepty a také odkazy na další české blogy, které vám nabídnou doslova nepřeberné množství paleo a bezlepkových receptů. (Přece jen musím přiznat, že já na recepty už opravdu nemám čas, a tak vás ráda aspoň nasměruju k ostatním.)Jaké jsou zásady paleo a AIP?


Pokud zatím o paleo nebo autoimunitním protokolu nic nevíte, podívejte se na můj článek Mýty o paleo a Autoimunitní protokol pod lupou. Tam se dozvíte základní informace.


Paleo a AIP vylučují ze stravy nejběžnější alergeny a potraviny, které lidem působí potíže. Oba přístupy také dost omezují cukry a zdůrazňují potřebu omezit dezerty na minimum. (To jsem tady musela pro pořádek říct, navíc musím přiznat, že jsem si teď znovu ověřila, že mé bolesti způsobené endometriózou se ještě minimálně o třetinu sníží, když omezím cukr a nejím žádné, byť paleo, sladkosti.)


Paleo nepoužívá obiloviny (včetně rýže a kukuřice), pseudo-obil