top of page

TŘEŠŇOVÝ KOLÁČ

Kategorie: AIP + vejce

třešňový koláč 010 (2).JPG

Poslední dobou peču méně, protože jsem zjistila, že příliš mnoho dobrot (i když zdravých, domácích, paleo) mi prostě nedělá dobře. Je to škoda, protože pečení je moje terapie na dobrou náladu. Takže jsem poslední dobou ani nezkoušela nic nového, ani nedávala nové recepty na blog. Když už se rozhodnu něco upéct, držím se zaběhnutých, osvědčených receptů, o kterých vím, že mi nezaberou příliš času a neudělají moc zle. A zároveň budou všem chutnat!


Borůvky, maliny, třešně, ostružiny, jahody. Tohle je ta správná sezóna pro jednoduchý třešňový koláč (s hrstí borůvek)!


Bezlepkové pečení dokáže člověku dost znepříjemnit život. Jakmile vám zmizí lepek jako pojivo, hned jde všechno hůř. Naštěstí ale existují vejce a arrowroot (který používáme místo bramborového nebo kukuřičného škrobu) a naštěstí existuje tento super jednoduchý korpus z kokosové mouky. Vzhledem k tomu, že koláč se peče v koláčové formě, nemusíme se namáhat s vyválením těsta (a tudíž je velká šance, že se korpus vždycky povede). Jak vidíte, mně tentokrát trochu těsta zbylo, tak jsem ho jednoduše použila místo drobenky.


Náplň je také velmi jednoduchá. Použila jsem stejný postup jako u rebarborovo-malinového crumblu. Věřte, že na celé přípravě je nejzdlouhavější vypeckovat a nakrájet třešně. Zbytek jde sám!


Pokud se paleo pečení pořád trochu bojíte, tento koláč je ideální pro začátečníky. Opravdu na něm nemůžete nic zkazit.

PŘÍSADY

POSTUP

OVOCNÁ NÁPLŇ

  • 1 1/2 hrnku vypeckovaných a nakrájených třešní

  • 1 hrnku borůvek

  • 2 lžíce kokosového cukru

  • 2 lžíce arrowrootu

 

KORPUS

Inspirace z: The Coconut Mama

1. Předehřejeme si troubu na 175°C.

 

2. Na mírném ohni rozpustíme kokosový olej.

3. Připravíme si náplň tak, že smícháme ovoce s kokosovým cukrem a arrowrootem. Necháme odstát.

4.mixéru smícháme ingredience na korpus. Mícháme, dokud se z těsta nezačne dělat kulička. Pokud je těsto stále příliš sypké, můžeme přidat lžíci vody nebo kokosového mléka.

5. Vymažeme formu tukem a těsto do ní rovnoměrně natlačíme.

6. Na připravený korpus rovnoměrně rozložíme náplň, případně posypeme drobenkou.

7. Pečeme v troubě cca 15 minut.

8. Koláč podáváme buď ještě za tepla, nebo vychlazený.

DALŠÍ TIPY

Místo kokosového oleje můžete použít ghee nebo kvalitní máslo.


Při vtlačování těsta do formy pomáhá namočit si ruce pod vodou, nebo si je namastit olejem či máslem – těsto se vám na ně potom nebude lepit.


Náplň můžete udělat z jakéhokoliv ovoce, fantazii se meze nekladou!

Dobrou chuť!

005 (4).JPG

AUTOIMUNITNÍ KUCHAŘKY

Autoimmune Paleo Cookbook

The Nutrient-Dense Kitchen: 125 Autoimmune Paleo Recipes for Deep Healing and Vibrant Health

Autoimmune Protocol Made Simple Cookbook: Start Healing Your Body and Reversing Chronic Illness Today with 100 Delicious Recipes

The Autoimmune Solution Cookbook: Over 150 Delicious Recipes to Prevent and Reverse the Full Spectrum of Inflammatory Symptoms and Diseases

PROGRAM AMAZON ASSOCIATES

Online Shopping

Své stránky provozuji čistě ve volném čase jako svůj koníček, nejsou komerční, ani výdělečné. Program Amazon Associates mi umožňuje nejen uvést zde konkrétní odkazy, ale zároveň mi při koupi produktů přes daný link je na účet připsáno drobné procento z prodeje (cena produktu pro vás zůstává stejná). Díky programu mě můžete touto formou podpořit. Mohu vás ujistit, že uvádím pouze produkty a knihy, které považuji za kvalitní. Filozofii o tom, proč jsem produkty a knížky zařadila na blog najdete zde. Děkuji za pochopení!

 

OBLÍBENÉ PRODUKTY

Jelikož se mě často ptáte na doporučení konkrétních značek a produktů, rozhodla jsem se je také zařadit jako obsah na blog. Vytvořila jsem mimo jiné stránku s mými oblíbenými produkty, kde najdete mé oblíbené produkty z kategorií potravinové doplňky (probiotika, vitamíny a minerály, enzymy a výtažky z rostlin), kuchyňské spotřebiče a potraviny, vychytávky do kuchyně, dámské produkty, kosmetika, hygiena a relax, volný čas a osobní rozvoj. Stránku pravidelně aktualizuji a vždy na ni hledám výrobky, u kterých vychází co nejlepší poměr cena-dostupnost-kvalita.

 

Glass Water Bottle
bottom of page