• Emma H.

Dokument o autoimunitě
Dr. Tom O’Bryan je jedním z mnoha lékařů, kteří během své kariéry přesedlali z konvenčního přístupu k funkční integrované léčbě. V podstatě to znamená, že místo čím dál užší specializace na jeden orgán či jeden typ onemocnění se zaměřují na lidský organismus jako celek.

Ve svém novém dokumentárním filmu Dr. O’Bryan představuje nejnovější poznatky v oblasti autoimunitních onemocnění. Vysvětluje hlavní příčiny vzniku autoimunitních onemocnění a popisuje, jak on (a desítky dalších odborníků) pomohli svým pacientům zvrátit postup takovýchto onemocnění díky změně stravy a životního stylu.

Poté, co dva pacienti s celiakií spáchali sebevraždu těsně předtím, než přišel den jejich konzultace u něj, se Dr. O’Bryan rozhodl, že vyvine veškeré síly na to, aby lidi informoval o tom, jak si mohou pomoci od potíží sami.

V dokumentu nám předává jasné informace, na základě kterých můžeme převzít osud do vlastních rukou a už se nemusíme trápit bolestmi, zhoršenou kvalitou života a depresemi. Dokument představuje nejnovější poznatky o tom, jak autoimunitní onemocnění vznikají, jaký mají společný jmenovatel, jaké systémy v těle mohou napadat a jak si můžeme výrazně pomoci změnou stravy a životního stylu. Veškeré informace se zakládají na vědeckých studiích. Skrz rozhovory s desítkami předních odborníků na toto téma tak dostáváme do ruky mocný nástroj, který nám (či našim blízkým) může naprosto změnit život.
​​

Co se mimo jiné v dokumentu dozvíte?

Pokud byste měli dostat jen jednu jedinou radu, je to tato: Nastolte střevní rovnováhu.