• Emma H.

Dokumentární film o endometrióze
Endometrióza je nemoc, která postihne asi 1 z 10 žen. Je to systémové zánětlivé onemocnění (pravděpodobně autoimunitní povahy), při kterém se buňky výstelky dělohy (endometria) objevují i jinde v dutině břišní, kde způsobují vnitřní krvácení a zánět. Onemocnění je extrémně bolestivé.


Endometrióza je nemoc, o které se stále moc nemluví. Ale začíná se to měnit! A to je moc dobře, protože je načase, aby tisíce a milióny žen po celém světě měly přístup k informacím a mohly si samy vyhodnotit, jak se nejlépe s nemocí poprat. Stejně tak důležité je, aby nemoci a strastem s ní spojeným rozuměli i další zúčastnění – partneři, kamarádi, kolegové v práci či zaměstnavatelé.


Dokumentaristka Shannon Cohn sama endometriózou trpí a bojuje s ní již mnoho let. A teď se rozhodla učinit další krok směrem ke zvyšování povědomí a o této nemoci natočit dokumentární film.


Na stránkách filmu se můžete podívat na trailer a můžete si film za poplatek koupit (buď ke stažení elektronicky nebo na DVD). A co víc , můžete udělat dobrou věc, přihodit dalších deset dolarů a k filmu přikoupit i druhou kopii, kterou organizátoři akce darují do školy či knihovny.


Pokud chcete projekt podpořit ještě více, můžete si také objednat tričko či rovnou uspořádat charitativní promítání filmu.


Stačí ale, když pomůžete šířit informace! Dobře informovaná společnost je sůl nad zlato!