• Emma H.

Instant Pot - Chytrý tlakový hrnec

aneb Proč jsem svůj starý „pomalý hrnec“ vyměnila za nový Instant Pot
Možná jste jako já. Vaření vás nebaví a v kuchyni trávíte čas neradi. Někdy dokonce čas v kuchyni ani trávit nemůžete, protože je vám prostě příliš zle a nezvládnete stát na nohách déle než pět minut. A přitom víte, že nejrychlejší způsob, jak se na nohy dostat zpátky, je právě zdravá a výživná strava z čerstvých, nezpracovaných potravin. Možná jste dokonce investovali do různých kuchyňských přístrojů a vychytávek, které trochu pomohly, ale není to tak růžové, jak jste doufali. Vítejte do klubu!


Na začátek mi dovolte poznamenat, že s firmou, která Instant Pot vyrábí, nemám žádnou smlouvu či dohodu. Tímto článkem dělám to, co vždy - zprostředkovávám své zkušenosti s tím, že to snad někomu pomůže. Navíc jestli jste jako já, potřebujete ohledně vaření kolikrát informace a návod jak pro prvňáčka. Tady najdete důvody, proč Instant Pot považuju za zatím nejlepší investici do mé kuchyně.


Už ve svém článku o blendování jsem se zmiňovala, že mými největšími pomocníky v kuchyni jsou mixér, blender a pomalý hrnec (crock pot). Stále jsem přesvědčená, že pomalý hrnec je nejlepší investice pro „real food“ začátečníky, obzvlášť ve chvíli, kdy nechcete investovat moc peněz. Stačí koupit základní verzi pomalého hrnce a zásobu vývarů, zeleninových polévek, dušeného masa či zeleniny máte zajištěnou.


Ovšem pokud se přece jen chcete dostat na „vyšší úroveň“, jsem přesvědčená, že investice do Instant Potu se vyplatí. Já jsem svůj koupila už tradičně na Amazonu (model IP DUO60, 6 litrů,  7 programů). Pokud vyčkáte, Amazon mívá občas akce v rámci kterých vás hrnec (se sedmi programy) místo 129 € přijde zhruba na 80 €.