• Emma H.

Hladká plavba neexistuje

aneb Občas je třeba změnit kurz
Tentokrát mám pro vás takové spíše osobní zamyšlení. Uvědomuju si, že většina článků na mém blogu vyznívá tak, že změny stravování a životního stylu jsou hračkou a že stoprocentně zabírají. Mé články jsou nejen plné informací, ale i odhodlání a přesvědčení, že změny pomohou i vám. A to je mým cílem! Chci vám dodat naději a motivovat vás, abyste tyto změny učinili také.


Najdete zde ale i články, které jsem psala v těžkých chvílích, kdy se věci nevyvíjely tak, jak bych si přála. Je pro mě důležité dělit se s vámi i o takové momenty. Takový je prostě život a mně samotné pomáhá dozvídat se, jak bojují ostatní.


Jedním z těchto článků je ten s názvem Když člověk míní a život mění. Zmiňuji se v něm mimo jiné i o tom, že jsem se musela vzdát svých oblíbených fyzických aktivit. Stejné téma otevírám v článku Zbožňuju Freeletics, cvičím jógu. A o něčem podobném chci psát i dnes.Zdroj: Haemy

Pohyb a sportovní aktivita je pro mě stále problematickým tématem. V minulosti jsem bývala dost aktivní a měla jsem spoustu oblíbených aktivit, včetně tancování salsy, hip hopu, hodin Body Jamu a Body Combatu, nebo cvičení Freeletics (což je cvičení typu HIIT s vlastní vahou). Vlastně ani nevím, jak jsem to všechno zvládala. Respektive jak to zvládalo moje tělo. Myslím, že jsem těžila z toho, že mladý neopotřebovaný organismus má velkou výdrž a schopnost regenerace. Avšak po určité době se tato přirozená schopnost vyčerpala a já začala tak nějak brát z rezerv… až nakonec jednoho dne rezervy prostě došly a já se dostala na dno.


Crash, vyhoření, vyčerpání nadledvinek… můžeme tomu říkat, jak chceme. (Smířila jsem se s tím, že nikdy nebudu vědět s jistotou, co se stalo.) Každopádně moje tělo přestalo takovou zátěž zvládat, začalo protestovat a vysílat varovné signály (v podobě častých bolestí kloubů, špatné regenerace po fyzické aktivitě, bodavých bolestí na mnoha místech v pánevní oblasti, takové zvláštní pálivé bolesti při některých typech sportů, kterou si teď už umím zařadit jako vnitřní k