• Emma H.

Když člověk míní a život mění

aneb Novoroční předsevzetí už v půlce listopadu
Celý tento blog se snažím zaměřovat více fakticky, než osobně. Samozřejmě, ve chvíli, kdy člověk píše o ženském zdraví a o zažívání, míra „neosobnosti“ je dost malá. A navíc sama vím, jak moc mně samotné pomáhá číst si osobní příběhy  lidí, které sužují podobné problémy.


Ale přesto. Blog v češtině jsem se rozhodla založit hlavně proto, že neustále ležím v knížkách od anglicky píšících autorů a sleduju anglicky psané blogy. Termíny jako „funkční výživa“ nebo „integrovaná medicína“ prostě zatím v českém prostoru moc nenajdeme. A tak je můj blog takovou kombinací výtažků z nově objevených poznatků z jiných koutů světa a vlastních experimentů a pocitů.


Tento příspěvek je ale jiný, je čistě osobním zamyšlením. Zvěřejňuju ho opět s tím, že možná někomu v podobné situaci pomůže.Člověk míní a život mění


Když jsem poprvé pochopila, co tato věta znamená, myslela jsem si, že se vztahuje na velké životní události - někoho propustí z práce, někdo zjistí, že nemůže mít děti, anebo někomu najdou rakovinu v pokročilém stádiu.


Ještě před dvěma lety, když jsem se vydala na cestu paleo a AIP, jsem pořád byla na tisíc procent přesvědčená, že svůj osud si každý do velké míry formuje sám. A vlastně jsem o tom přesvědčená pořád. Každý je sám odpovědný za to, jakou hru bude hrát s kartami, které mu život nadělil. Ale teď poprvé za ty poslední dva roky si začínám uvědomovat, že svůj osud můžeme změnit jen do určité míry. Život může měnit i docela malé, téměř každodenní záležitosti.