• Emma H.

Nové poznatky o endometrióze

Vyšla nová kniha o endo a já jsem se zase něco přiučila

Knih o endometrióze na regálech knihkupectví moc nenajdeme. Málokterá pacientka má tolik času a energie, aby sepsala své zážitky z boje s touto nepříjemnou nemocí, a málokterý specialista na endometriózu udělá totéž. Co se týče té první kategorie, mám nastudovanou knížku od Aubree Deimler s názvem From Pain to Peace with Endo [1], a knížku Adenomyosis: A Significantly Neglected and Misunderstood Disorder [2] od Marie Yeager. Z druhé kategorie jsem zatím čerpala poznatky pouze z knihy Stop Endometriosis and Pelvic Pain [3] od Dr. Cooka.


Teď se k tomu ale přidala i nová kniha Dr. Tamera Seckina s názvem The Doctor Will See You Now: Recognizing and Treating Endometriosis [4].


Cílem tohoto článku není obsáhnout základní informace o endometrióze. Pokud o nemoci zatím moc nevíte, doporučuji začít u mých článků Endo… Jak žít s bolestí a Endometrióza je multisystémová nemoc, případně podívat se na další články v sekci Endometrióza a hormony. Tento článek má za cíl přinést nové střípky informací, které jsem se z knihy dozvěděla. Pokusila jsem se je rozdělit do přehledných tematických kategorií.