• Emma H.

Good Vibes program: 6 kroků ke zdravějšímu životnímu stylu

aneb Jak na eliminační dietu
PROGRAM MŮŽETE ZAKOUPIT V SEKCI E-BOOKY


Kdo z vás sleduje můj blog, ví, že se mi díky změně stravy a životního stylu podařilo obrátit svůj celoživotní boj s endometriózou a adenomyózou k lepšímu. O tuto (mnohdy nelehkou) cestu se s vámi už téměř dva roky dělím na svém blogu, kde vám přináším jak články o vědeckých poznatcích v oblasti vlivu výživy a životního stylu na zdraví, stejně jako své osobní zážitky a zkušenosti. Proto zde nebudu výhody přechodu na paleo stravovací a životní styl podrobně popisovat. Řeknu jen to, že díky změně se mi podařilo vyřešit problémy jako zažívací obtíže (nadýmání, zácpa, průjmy, křeče, bolesti břicha, bolesti žaludku, pálení žáhy), závislost na ibuprofenu (zatímco dřív jsem do sebe musela kvůli bolesti házet celá platíčka, teď si vystačím s pár prášky během menstruace), únavu, nadváhu, častá nachlazení a opary, akné, vyrážky, bolesti hlavy, neustálý pocit hladu, relativně časté úzkosti.

Program je založený na postupném přechodu na paleo stravu a životní styl. Je to v podstatě taková příprava na eliminační dietu typu Whole30 (můžete začít počítat od 5. týdne programu), anebo autoimunitní protokol (AIP) podle Sarah Ballantyne (můžete začít počitat od 6. týdne programu). Takováto velká životní změna není jednoduchá. Ale teď může být! Díky tomuto šestitýdennímu programu budete mít k dispozici plán pro začátek vaší nové cesty.

Během šesti týdnů si vyzkoušíte, co s vaším zdravím změny stravy a životního stylu udělají a jak se po nich budete cítit. Postupně získáte dovednosti a návyky, díky kterým budete mít do budoucna v arzenálu řadu nástrojů pro zvládání nepříjemných zdravotních potíží. Vyzkoušíte si, v čem takovýto životní styl spočívá, a na základě všech těchto poznatků a zkušeností se rozhodnete, zda vám taková změna stojí za to. A co je podle mého názoru nejdůležitější, budete na základě této zkušenosti moci udělat zcela informované rozhodnutí o tom, co je pro vás a vaše zdraví nejlepší.