• Emma H.

Učím se naslouchat svému tělu

aneb Co všechno můžete zkusit v boji (nejen) proti endometrióze

Učit se naslouchat svému tělu zní jako naprosté klišé, ale je to obrovská pravda. Zvlášť pokud jde o hormony a hormonální nerovnováhu, začínám mít stále víc pocit, že se toho spíš víc neví, než ví. Jako čtenáři(ce) tohoto blogu vám asi není příliš sympatická konvenční cesta plná hormonů a operací, a tudíž podobně jako já asi hledáte.


Za poslední dva roky jsem vyzkoušela ledacos. V tomto článku najdete soupis toho, co jsem udělala pro řešení svých trablů s endometriózou, co z toho zafungovalo, co ne, a co se mi ještě nabízí jako další možnosti. Snad vám to pomůže jako inspirace, a určitě budu ráda, když dáte vědět, co zabralo vám!(ZATÍM) JEDINÉ NEPRŮSTŘELNÉ ŘEŠENÍ


Autoimunitní paleo protokol (AIP) - Nejvíc a neomylně mi pomohla právě změna stravy a životního stylu. Autoimunitní paleo protokol je stravovací režim vyvinutý pro lidi s autoimunitním onemocněním, jehož cílem je zajistit stravu mimořádně bohatou na veškeré prospěšné živiny a prostou látek, které narušují trávicí a imunitní systém. Jeho součástí je i pozornost věnovaná snižování stresu, dostatku spánku, mírné pohybové aktivitě či odstranění toxinů z okolního prostředí.


Autoimunitní protokol je velmi přísný, je striktnější verzí paleo stravování. Já jsem se momentálně dostala do fáze, kdy dodržuji převážně paleo, a občas si dovolím i „zakázané“ potraviny jako kozí sýr nebo nějakou obilovinu. Ale ze začátku se mi přísnost rozhodně vyplatila.