• Emma H.

Nejlepší dárek

...pro ženu s endometriózou či jiným chronickým onemocněním
Často se mě ptáte na praktické rady ohledně toho, jak se konkrétně pustit do změn. A proto můžete brát tento článek nejen jako inspiraci na dárky, ale také jako takový malý návod, jak se postupně do změn pustit. Osobně si myslím, že pro to, abyste začali měnit své zdraví k lepšímu, nepotřebujete nic jiného, než bod 1 tohoto článku – informace. Ale další body vám jistě novou životní cestu zjednoduší, a když už si dárky pod stromeček stejně dáváme, proč to neudělat tak, aby byly smysluplné a vedly k vyšší kvalitě života.1. Informace nad zlato – knížky a blogy


Jak jste si jistě všimli, jsem velkým zastáncem vzdělávání se ohledně našeho zdraví. Neustále opakuji, že abychom si mohli od nemoci pomoct, musíme svému tělu rozumět. A proto jsou u mě knížky na prvním místě, a proto  píšu, že to je vlastně to jediné, co potřebujete.


Pokud čtete blog pravidelně, tak víte, že čerpám veškerou literaturu v angličtině. S překlady knih do češtiny nebo slovenštiny to bohužel není zrovna nejslavnější, ale přesto existuje pár titulů, které můžu doporučit. Pokud nemáte se čtením v angličtině problém, podívejte se na mou stránku s oblíbenými knihami, kde najdete desítky zajímavých titulů. A pokud ne, pár tipů na české a slovenské překlady najdete níže.


Pokud trpíte vy, nebo vaši blízcí, endometriózou či adenomyózou, knihy v češtině zatím k dispozici nejsou. Pokud je pro vás čeština jediný přijatelný jazyk, stáhněte si alespoň mého Průvodce pro ženy s endometriózou, poslechněte si můj rozhovor o endo s Hanou Štipák a přečtěte si mé články v sekci Pro ženy. Jinak rozhodně doporučuji pořídit si následující knížky:


Stop Endometriosis and Pelvic Pain (Andrew S. Cook)